Fitklinik Edirne diyetisyen leri olarak bizlerden alabileceğiniz hizmetleri aşağıda sıralamak istedik. Diyetisyen denildiğinde maalesef hala akla sadece zayıflama geliyor. Oysa zayıflamadan öte beslenme bizlerin gelecekteki sağlığından tutun, ruh halimize, uyku kalitemize, stresimize kadar etkileyen bir faktör. Hayatımızın tamamı üzerinde etkili. Şimdiki sağlığımızı ve gelecekteki sağlığımızı çok yakından etkiliyor. Bu nedenle sizlere sunmuş olduğumuz hizmetleri tanıtmak istedik.

İşte Fitklinik Edirne diyetisyen olarak alabileceğiniz hizmetler:

Fitklinik Edirne diyetisyen fonksiyonel tıp bakış açısı

Fitklinik Edirne diyetisyenleri olarak danışmanlık verdiğimiz danışanlardan fonksiyonel tıp bakış açısını benimsiyoruz. Fonksiyonel tıp, hastalık yerine hastalığı meydana getiren nedenlere, bir organı baz almak yerine tüm sisteme, hastalık yönetimine değil, sağlığı korumaya ve geri kazanmaya odaklanır. Bizde bu bakış açısının beslenme ve diyet ayağında fonksiyonel tıptan faydalanıyoruz. Fonksiyonel tıp, klasik tıptan farklı bir yaklaşım değildir. Klasik tıp temellerini baz alarak farklı bir bakış açısı getirir. Örneğin; damlatan bir musluğu tamir etmekten öte, bu musluk neden damlatıyor ve damlatmaması için neler yapmak gerekiyor, bunun üzerinde durur.

Fitklinik Edirne Diyetisyen

Fitklinik Edirne diyetisyen eliminasyon diyeti

Fitklinik Edirne diyetisyenlerinden danışmalık alarak sizde eliminasyon diyetini çok daha kontrollü ve bilinçli yapabilirsiniz. Cilt alerjileri, kaşıntılar, deri döküntüleri, nedeni bilinmeyen baş ve eklem ağrıları, bağırsak problemleri gibi nedenlerin altında belki de çok basit bir neden vardır. Size duyarlılık oluşturan bir gıda nedeniyle bu şikayetleriniz oluşuyor olabilir. Bu gıdayı bir süre hayatınızdan çıkarmak sizin şikayetlerinizi azaltabilir veya tamamen yok olmasına neden olabilir. İşte size iyi gelmeyen bu gıdanın hangisi olduğunu bulabilmek, immün yanıtı biraz sakinleştirmek için sizde Fitklinik Edirne diyetisyenlerinden danışmanlık alarak eliminasyon diyeti yapabilirsiniz.

Fitklinik Edirne diyetisyen nutrigenetik beslenme

Fitklinik Edirne diyetisyen olarak anlaşmalı olduğumuz kurumlarla sizlere nutrigenetik analizi yapıyor ve bu doğrultuda tamamen genlerinize özel beslenme planlarınızı oluşturabiliyoruz. Vücudumuzda her şeyden sorumlu olan şeyin genlerimiz olduğunu biliyoruz. Peki siz genlerinizin nasıl çalıştığını, anneden ve babadan hangi genetik özellikleri aldığınızı bilmek istemez misiniz?
• Vücudunuz ne kadar detoks yapabiliyor biliyor musunuz? Ya genetik özellik olarak sizin diğer insanlardan farklı olarak 2 katı kadar sebze tüketmeniz gerekiyorsa?
• Metabolizmanız B vitaminlerini veya D vitaminini ne kadar tolere edebililiyor? Ya siz diğer insanlardan 2 katı kadar B vitamini veya D vitamini almanız gerekiyor ise!
• Vücudunuz gluteni ne kadar tanıyor biliyor musunuz? Ya sizin glüteni diğer insanlardan çok daha az tüketmeniz gerekiyorsa. Bu glüten yıllarca sizin vücudunuzu yıpratıyor ise!
Nutrigenetik analizler sayesinde bu ve bunlar gibi bir çok soruya cevap bulabilir beslenmenizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. Fitklinik Edirne diyetisyenleri ile yaptıracağınız nutrigenetik analiz sayesinde genlerinize size özel beslenme planlarınıza sahip olabilirsiniz.

Fitklinik Edirne diyetisyen mikrobiyota analizi sonucunda beslenme

Fitklinik Edirne diyetisyenleri olarak partner kurumlarımız yardımıyla sizlere mikrobiyota analizi yapabiliyor bu analiz doğrultusunda bağırsak mikrobiyotanızın durumuna göre sizlere önerilerde bulunabiliyoruz.
Artık birçok sağlık probleminin altında yatan nedenin bağırsak mikrobiyotasındaki bozukluk olduğu bilinmekte. Bağırsaklarımız ne kadar sağlıklıysa ve bağırsaklarımızda yaşayan bakteri dağılımı ne kadar dengeliyse bizlerde o kadar sağlıklıyız.
Sizlerin de bağırsak problemleri (aşırı şişkinlik ve gaz, sindirim problemleri, hazımsızlık vb.), cilt problemleri, alerji problemleri, baş ağrısı gibi nedeni bilinmeyen problemler yaşıyorsanız bunun nedeni bağırsaklarınızda olabilir. Fitklinik Edirne diyetisyen eri ile iletişime geçerek bu konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Fitklinik mikrobiyota

Fitklinik Edirne diyetisyen hastalıklarda beslenme

Edirne diyetisyenleri olarak hastalıklarda beslenme tedavisinin en az ilaç tedavisi kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Diyabet, kalp hastalıkları, troid hastalıkları gibi günlük hayat kalitemizi çok düşüren kronik kompleks hastalıklarda beslenme kalitesi çok büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda profesyonel bir yardım almak hastalığınızın seyrini değiştirebileceği gibi daha dengeli ve kaliteli bir yaşantıya sizi sokabilir.
Artık günümüzde birçok kişi sağlıklı beslenmenin nasıl olabileceğini biliyor. Fakat sağlıklı olduğu iddaa edilen beslenme yaklaşımları sizin hastalığınızda uyuşmuyor olabilir. Hatta sağlığınızı riske bile atıyor olabilir. Bu nedenle eğer bir hastalığınız varsa Fitklinik Edirne diyetisyenlerine danışarak bulunduğunuz süreç içerisindeki beslenmenizi en iyi şekilde sürdürebilirsiniz. Unutmayın ki küçük değişiklikler hayatınızda büyük farklar yaratabilir.

Fitklinik Edirne diyetisyen hamilelik döneminde beslenme

Fitklinik Edirne diyetisyen eri olarak hamilelik döneminde beslenmenin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu dönemde beslenme kalitesi hem bebeğin hem de annenin sağlığı için çok önemli bir faktördür. Gebelikte kaliteli beslenme annenin ideal kilo almasını sağlarken, annenin gebelik sonlandıktan sonraki sağlığını çok olumlu yönde etkilemektedir.
Gebelik döneminde dengeli beslenme bebeğin ideal gelişimini sağlarken doğum sonrası fiziki/mental gelişimi ve sağlığı için çok önemlidir. Hatta hamilelik döneminde yapılan beslenme hatalarının bebeğin başta obezite olmak üzere birçok hastalık ile ilişkisi olabileceğine yönelik birçok bilimsel makale bulunmaktadır Bu nedenle Fitkinik Edirne diyetisyenleri olarak hamilelik döneminin ilk aylarından itibaren mutlaka diyetisyen danışmanlığı alınması gerektiğini düşünüyoruz.

Fitklinik Edirne diyetisyen emziren anne beslenmesi

Fitklinik Edirne diyetisyenleri olarak emziren anne beslenmesi gerek sağlık, gerekse toparlanma süreci olarak çok önemli bir yere sahip. Annenin süt kalitesinin artırılması ile birlikte gebelik döneminde alınan kiloların verilmesi için diyet danışmanlığı alınabilir. Doğum sonrasında annenin fiziki ve mental olarak normal yaşamına dönmesi kaliteli beslenmesi ile son derece yakından ilişkilidir. Siz de emziren anne iseniz Fitklinik Edirne diyetisyenlerinden danışmanlık alabilirsiniz.

Fitklinik Edirne diyetisyen sporcu beslenmesi

Bir sporcunun beslenme kalitesi, onun başarısı ile doğrudan ilişkilidir. Hatta antrenman kalitesi kadar önemlidir. Çünkü bir sporcu istediği kadar iyi bir antrenman yapsın yeterli beslenmesi yoksa başarıdan söz etmek söz konusu olmayacaktır. Bir sporcu yaptığı spor dalına göre beslenmesinin de faklı olması gerektiğini bilmelidir. Antrenman döneminde, müsabaka döneminde, müsabaka sonrası toparlanma döneminde hangi besin gruplarına ne kadar ağırlık vermesi gerektiğini iyi bilmelidir. Beslenme kalitesi aynı zamanda bir sporcunun sakatlanma riskiyle ters orantılıdır. Bir sporcunun ne kadar dengeli ve kaliteli bir beslenmesi varsa sakatlanma riski o kadar düşmektedir. Sizde Fitklinik Edirne diyetisyenlerinden sporcu beslenmesi konusunda danışmanlık alabilirsiniz.

Fitklinik Edirne diyetisyen kurumsal beslenme danışmanlığı

Sağlığımız bizim her alanımızı etkilediği gibi iş performansımızı da etkiliyor. Sağlık problemi olan ve hali hazırda sağlıklı problemi yaşamayan çalışanların sağlıklarını geliştirebilmeleri, iş kalitelerini artırabilmeleri, motivasyon ve konsatrasyonlarının daha yüksek olması dengeli beslenmeden geçiyor. Sağlıksız beslenme sonucunda çalışanlar çabuk yoruluyor, odaklanma problemi yaşıyor ve iş verimi düşüyor. Bunun yanında hastalanma sıklığı artıyor ve iş gücü kaybına neden oluyor. Konsantrasyonu bozulan ve çabuk yorulan çalışan iş kazalarına neden olabiliyor. Bu bağlamda birçok kurum artık bu bahsettiğimiz konuların gayet farkında ve çalışanlarına beslenme danışmanlığı hizmeti satın almaktalar. Sağlık problemi, kilo problemi olan veya sağlıklı beslenme yönünde kendini geliştirmek isteyen her çalışanına beslenme danışmanlığı hizmeti sunuyor. Çünkü işveren biliyor ki çalışanı ne kadar sağlıklıysa bununla paralel olarak o kadar mutlu ve işinde de iyi olacak. Aynı zamanda çalışanlarına öğle yemeği hizmeti veren birçok kurum, diyetisyenden menü planla hizmeti alarak çalışanlarının daha sağlıklı beslenmesine de olanak sağlıyorlar. Sizde kurumunuza beslenme danışmanlığı hizmeti almak isterseniz Fitklinik Edirne diyetisyenlerinden bu konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.